Життя в маленькій квартирі-шафі – ситуація досить поширена, але не безнадійна. Якщо ви є жертвою даної ситуації, то скористайтеся корисними порадами від професійних дизайнерів студії STI про способи візуальної корекції малого простору, які безумовно можуть вам згодитися.

Грамотний підхід

Обдумайте планування. Це важливо зробити з самому початку. Постарайтеся знайти прихований потенціал квартири. Наприклад, можна демонтувати стіни, які не є основними.

1

З перспективою

В оздобленні стін використовуйте шпалери з різними візуальними ефектами: смугасті, фотошпалери з перспективою – вони зроблять приміщення квартири більш просторим.

2

Загальні інтереси

Грамотно зонуйте простір. Квартира невеликої площі вимагає особливого підходу до оформлення кухні, вітальні, спальні і кабінету. Нехай у всіх приміщеннях буде спільна основа (наприклад, біле оздоблення), але кожна зона повинна відрізнятися своїми акцентами, кольором або декором.

3

Гідна альтернатива

Намагайтеся використовувати вбудовані меблі або меблі, зроблені на замовлення: так ви зможете зекономити квадратні метри і не захаращуватимете і без того маленький простір.

4

Задіюйте простір

Використовуйте простір по максимуму. Наприклад, підвіконня може перетворитися на робочий стіл або додаткову робочу поверхню.

5

Менше меблів

Не заставляйте меблями кожен кут кімнати – інтер’єр в маленьких квартирах повинен бути світлим і атмосферним. Мінімізуйте кількість меблів: встановлюйте шафи до стелі, ліжка з висувними ящиками або з підйомним механізмом, а кухонні гарнітури – з верхніми шафками. Використовуйте глянсові поверхні, які візуально розширюють простір.

6

Більше світла

Закарнізне підсвічування не тільки візуально піднімає стелю і робить простір повітряним, а й робить його просторішим. Таке підсвічування можна зробити навіть в житловому приміщенні: спочатку монтується стельовий багет з пазами для діодної стрічки, а потім підсвічування закріплюється на спеціальному кріпленні. Завдяки такому прийому можна «підняти» навіть стелю завдовжки 2,65 метра.

7

Сила відображення

Дзеркало – це безпрограшний варіант для невеликих, вузьких приміщень або кімнат неправильної форми. За допомогою нього ви зможете створити ілюзію складного простору.

8

Кольоротерапія

Пофарбуйте стіни в спокійні кольори і додайте до них дерево для акценту. Такий інтер’єр не дратуватиме, а спокійні кольори ще й візуально розширять простір.

9

Магія акцентів

Намагайтеся змістити візуальний центр кімнати з величезного ліжка. До прикладу, поставте великий декоративний світильник біля вікна. Він притягуватиме погляд і відверне увагу від невеликих розмірів кімнати.

10