Придумуючи інтер’єр, завжди виникає питання, коли ми визначилися з гамою кольорів: що робити зі стінами? Фарбувати чи клеїти шпалери? Дилема не з легких, адже з настінними покриттями пов’язано безліч міфів. Щодо шпалер у багатьох існують стереотипи: як правило, згадуються квіткові візерунки з нашого дитинства, драбини і «бульбашки». А у дизайнерів з власного досвіду бузсумнівно знайдеться декілька гострих слів щодо цього виду декору.

Отже, основний і найбільш абсурдний міф. «Дихаючі» шпалери. По-перше, вентильовані шпалери – це, фактично, всі види, крім вінілових, а також тих, які використовуються для обклеювання у ванних кімнатах. Тому, якщо вам потрібні «дихаючі» шпалери, сміливо купуйте всі, окрім вінілових. Але найцікавіше в цьому міфі те, що така їхня властивість зовсім не потрібна в побуті, адже чим більше пориста структура, тим і мікропилу в приміщенні більше. Немає ніякої необхідності шукати саме «дихаючі» шпалери, відмовляючи собі у виборі красивих і практичних шпалер. Важливим є те, щоб правильно дотримуватися технології обклеювання, час сушіння грунтування і штукатурки, які були нанесені для вирівнювання і антигрибкової обробки стін.

Стики. Це найбільш деструктивний міф, у зв’язку з яким замість шпалер часто надають перевагу фарбуванню і штукатурці. Слід пам’ятати, що видимість стиків залежить тільки від того, як дотримується технологія обклеювання. Так як більшість шпалер спочатку продумані таким чином, щоб стики не були помітними. Міжнародні шпалерні бренди, прекрасно розуміючи, що вас ніяким чином не влаштовуватиме неохайний стик, створили якісні технології виробництва, щоб не створювати для вас негативний досвід.

Міф третій. Якщо дорого, то це добре (тобто практично, довговічно). Чим дорожчі шпалери, тим частіше вони виявляються менш практичними. Це не закономірність, але так буває. Щоб «не промахнутися», краще проконсультуватися з продавцем про технології виробництва, конкретно обраної фабрики. Справа в тому, що ті шпалери, які виробляються вручну або ж у складі яких використовуються безліч натуральних компонентів – від фарби рослин до різних порід дерева з екологічно чистих регіонів, надзвичайно дорогі і, як правило, дуже делікатні. Це можна порівняти з шарфом з чистого шовку – він дорогий, але до нього потрібне дбайливе ставлення. Також дуже часто шпалери для дитячих кімнат проходять додаткову міжнародну сертифікацію з екобезпеки. Це гарантує їх безпеку для дитини і одночасно обмежує можливість використовувати низку закріплювачів кольору і складу паперу. Завдяки цьому контролю дитина може в буквальному сенсі облизувати стіну, але відсутність «хімії» при виробництві може призвести до труднощів обклеювання, до вигоряння фарб від прямих сонячних променів, підвищеної чутливості до вологості в приміщенні, що досить незручно і непрактично.

Існує ще четвертий міф. Скільки повинні коштувати шпалери? Доречніше буде питання на кшталт: нижче якої ціни не варто купувати шпалери? Шпалери вартістю менше, ніж 800 грн. за рулон, не завжди безпечні для подальшого співіснування з ними в одному просторі. Вибираючи шпалери, в першу чергу, потрібно звертати увагу на країну виробника, не країну власника бренду, а саме країну, де шпалери виготовлені. Найбезпечнішими вважаються шпалери з країн Європейського Союзу, США та Канади, де діють різні сертифікати якості та безпеки. Для довідки: в світі ціна на шпалери варіюється від 50 євро за рулон до 1000 євро за квадратний метр.

Якщо ви бажаєте використати шпалери чи замовити дизайн інтер’єру – наші дизайнери з радістю допоможуть вам у цьому. Ми маємо багаторічний досвід в проектуванні, розробці та реалізації різних видів інтер’єру. Всі наші роботи ви можете переглянути в портфоліо