Прийнято вважати, що затишний інтер’єр – це, насамперед, камін, дерев’яні стіни і різьблені меблі. Але як зробити теплим і комфортним інтер’єр квартири, в якій ви живете? Нижче ви можете ознайомитись із порадами наших дизайнерів. Пропонуємо вашій увазі 5 ідей щодо затишку вашого інтер’єру.

Мінігалерея

Дуже простий спосіб, який не потребує витрат і дозволяє досить помітно змінити настрій у вашій кімнаті, зробити його більш теплим і м’якішим – це створення міні-галереї будинку. Виберіть в кімнаті найпомітнішу стіну та звільніть її від усього. Потім купіть набір рамок. Оформіть всі фотографії і картини, які ви вже багато років збираєтеся «куди-небудь повісити»!

Натуральні матеріали

Використання природних матеріалів у дизайні міського житла – прийом не новий, але перевірений. Облаштуйте одну із стін цегляною кладкою або закріпіть на стелі фальш-балки. В результаті, візуально ваша кімната відразу «опиниться» навколо нового елемента. Також додати інтер’єру тепла і затишку допоможуть оздоблювальні матеріали з натуральної деревини, розписна кераміка, і навіть металу, наприклад, мідні елементи декору.

Затишні куточки

Дизайнери стверджують, що при бажанні, навіть у найменшому інтер’єрі можливо знайти затишний простір для відпочинку, де буде приємно сховатися від проблем з книжкою або планшетом в руках. Це може бути навіть крісло з маленьким столиком, яке комфортно розміщене біля вікна. Чи навіть підвіконня, перетворене в затишне місце для спостереження. Також хорошою пльтернативою є створення декоративних сходів, антресолей і меблів, вбудованих у стіни.

Яскраві акценти

Вважається, що затишний інтер’єр повинен бути невеликим, але що робити, якщо у вас велика порожня кімната або якщо дизайн вашого простору створює відчуття «роздробленості»? Одним з рішень цієї проблеми є кольорові акценти! Як правило, грамотно розставлені акценти в плані кольорів дозволяють об’єднати простір навколо головного і зробити другорядні речі менш помітними. Таким центром кімнати може бути стіна, пофарбована яскравим кольором, або, наприклад, рожевий диван, розміщений у центрі кімнати.

Маленькі деталі

Мабуть, найдоречніша порада тут – це насичення інтер’єру тонкими, малопомітними, але такими приємними деталями, які в сукупності надають неповторне відчуття «Я вдома!». Основне не перестаратися у виборі, адже надмірно не означає добре! Обдумайте заздалегідь, які дрібниці ви хотіли б додати до інтер’єру. Визначіть стиль цих дрібничок, щоб він поєднувався з вже існуючою обстановкою. А тоді вперед на пошуки! Це може бути що завгодно: серія затишних подушок, декоративний посуд, дзеркала, свічки, тематична колекція статуеток, бабусин самовар і речі в стилі ретро, знайдені на дачі тощо.

І на замітку: не забувайте про почуття міри і гармонії – це, мабуть, основні речі, які необхідні для створення затишного інтер’єру!